Develey pomaga dzieciom spełniać marzenia

Develey pomaga dzieciom spełniać marzenia

2 grudnia 2019 w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbył się koncert charytatywny podsumowujący poprzednią, a rozpoczynający kolejną akcję “Dajmy wakacje dzieciom”. Jest to jedna z wielu inicjatyw Rady Pań przy PCK mająca na celu pomoc najuboższym dzieciom z różnych regionów Polski, w tym wypadku dofinansowywanie kolonii letnich.

Firma Develey wystąpiła jako jeden z partnerów akcji, dzięki której najmłodsi członkowie ubogich rodzin mogą cieszyć się urokami wakacji - dla części z nich pierwszych upragnionych wakacji w życiu!

W minionym roku, dzięki licznym partnerom, sponsorom, darczyńcom oraz wsparciu mediów prawie 700 dzieci z siedmiu województw wyjechało na wakacje. Były to głównie dzieci z rodzin wiejskich i wielodzietnych.

Akcji przyświeca idea, aby wypoczynek był uzupełniony aktywnościami integracyjnymi i edukacyjnymi, dlatego też w programy kolonii wplatane są np. zajęcia z pierwszej pomocy czy bezpiecznego poruszania się po drodze. W programach są także wycieczki czy zawody sportowe. Dzieci mogą nauczyć się zdrowej rywalizacji i zwiedzić ciekawe miejsca.

Organizatorami kolonii są regionalne ośrodki PCK, które we współpracy z miejscowymi szkołami oraz miejskimi i wiejskimi ośrodkami pomocy społecznej, wybierają dzieci z najuboższych rodzin.

Akcja po raz czwarty została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, natomiast patronem medialnym była Telewizja Polska TVP INFO.

W tym roku wydarzenie uświetnił koncert Alicji Majewskiej i kompozytora Włodzimierza Korcza. Zwieńczeniem wieczoru była aukcja darów przekazanych zarówno przez osoby prywatne jak i przez sportowców, artystów i instytucje, którą poprowadził jeden z darczyńców i przyjaciół Rady Pań, Paweł Kaczmarczyk.

Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na sfinansowanie wakacji dla dzieci w tym roku.

Niezmiernie się cieszymy, że jesteśmy częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia.