INTENSYWNIE POMIDOROWY SMAK

INTENSYWNIE POMIDOROWY SMAK

Ketchupy Develey to przede wszystkim doskonała jakość składników, rewelacyjny pomidorowy smak i bogata konsystencja – bez Substancji zagęszczających.  Jak osiągamy taki efekt? 

Do produkcji naszych ketchupów wykorzystujemy wyłącznie najlepsze składniki. Zadbaliśmy o każdy detal i starannie wyselekcjonowaliśmy składniki do naszych produktów, zwracając szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo i najwyższą jakość. 

Nasze wyroby są oferowane w Polsce i innych rynkach europejskich; ufają nam miliony konsumentów. Dlatego wytwarzane przez nas produkty zawsze powstają na bazie surowców spełniających rygorystyczne standardy polskie i europejskie w zakresie produkcji i bezpieczeństwa żywności. 
W przypadku komponentów do produkcji, których podaż na polskim rynku jest niewystarczająca lub niedostępna, pozyskujemy je również od zaufanych partnerów zagranicznych. Współpracujemy 
z różnymi dostawcami na świecie, którzy są w stanie dostarczyć nam surowce spełniające nasze 
i prawne wymagania. 

Oznacza to, że koncentrat pomidorowy pochodzący np.  z Ukrainy spełnia dokładnie te same wymagania, zgodne z przepisami prawnymi polskimi i europejskimi oraz wymaganiami Grupy Develey, co koncentrat pomidorowy sprowadzany z Włoch, czy z Hiszpanii. 

Zaufani dostawcy i bezpieczeństwo żywności

Każdy dostawca koncentratu pomidorowego jest zobowiązany przedstawić nam wyniki badań laboratoryjnych, potwierdzających zgodność w zakresie obecności, m.in. metali ciężkich i, pestycydów Niezależnie realizujemy badania we własnym laboratorium i zlecamy badania w akredytowanym laboratorium w zakresie parametrów potwierdzających bezpieczeństwo oraz parametrów monitorujących jakość użytych pomidorów do produkcji koncentratu, np. zapleśnienia, czy wskazujących na stopień dojrzałości pomidorów. Dodatkowo, surowce pochodzące spoza UE poddawane są kontroli granicznej przez inspekcję zgodnie z unijnymi przepisami. Opakowania używane do przechowywania i transportu surowców oraz opakowania gotowych wyrobów bezwzględnie spełniają restrykcyjne i obowiązujące wymagania dla opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Jednym z naszych dostawców koncentratu pomidorowego jest partner z Ukrainy, z którym współpracujemy od 2015 roku. Rozpoczęcie współpracy było poprzedzone szczegółowym audytem przeprowadzonym przez Develey Niemcy i Develey Polska. Jest to dostawca zatwierdzony dla całej Grupy Develey. Posiada on wdrożony i certyfikowany system FSSC 22000 - Food Safety System Certification.  FSSC 22000 (Food Safety System Certification) jest nowoczesnym systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności. Obejmuje wszystkie wymagania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności normy ISO 22000 (opartego o zasady HACCP) oraz specyfikację techniczną ISO TS 22002-1, zawierającą szczegółowe wytyczne dotyczące programów wstępnych. Certyfikat FSSC 22000 potwierdza solidny system zarządzania bezpieczeństwem żywności w celu kontroli zagrożeń dla bezpieczeństwa żywności, minimalizacji ryzyka i zapewnienia bezpiecznej produkcji żywności. Aktualne certyfikaty FSSC 22000 dla naszego dostawcy zostały wydane przez Jednostkę Certyfikującą SGS United Kingdom Ltd. I mają ważność do października 2026 roku.