Kucharz Doskonały – finał 13. edycji

Kucharz Doskonały – finał 13. edycji

Dnia 15 maja br. na zaproszenie Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, z którym współpracujemy już od 10 lat, współtworzyliśmy finał XIII edycji wydarzenia „Kucharz Doskonały – Konkurs Kulinarny dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Wydarzenie odbyło się w Centrum Techniki DORAM.

Kucharz Doskonały jest to niezwykle ważna inicjatywa wspierająca i promująca umiejętności kulinarne osób z niepełnosprawnością, a jej celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa adresatów Konkursu, którymi są pacjenci warszawskich ośrodków rehabilitacyjnych. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Współorganizowaliśmy wydarzenie zarówno poprzez czynne prowadzenie warsztatów przez naszego Brand Chefa – Gerarda Ryttera jak i sponsorowanie nagród dla zwycięzców. Finał polegał na rywalizacji dziesięciu 3-osobowych drużyn, składających się z dwóch niepełnosprawnych kucharzy oraz znanej osoby. Zawodników wspierali także wolontariusze z technikum gastronomicznego.

Cieszymy się, że mamy okazję brać udział w tak szlachetnych inicjatyw i tym samym mieć wpływ zarówno na wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych jak i na dostarczanie im świetnej zabawy i pozytywnych emocji związanych z integracją z innymi i rozwijaniem swoich talentów i pasji. Jest to także wzmacnianie poczucia samodzielności i niezależności, co z kolei znacząco wpływa na pewność siebie.

Zachęcamy wszystkie firmy i osoby prywatne do wspierania takich inicjatyw, a co za tym idzie - zwiększania szans na lepsze życie osób niepełnosprawnych.