Nagroda "Axia Best Managed Companies Award" dla grupy Develey

Nagroda "Axia Best Managed Companies Award" dla grupy Develey

W maju br. w Düsseldorfie odbyła się ceremonia wręczenia nagród Axia Best Managed Companies Award z udziałem ponad 220 gości ze świata biznesu, polityki i mediów. Firma doradcza i audytorska Deloitte, tygodnik WirtschaftsWoche oraz Federalny Związek Przemysłu Niemieckiego nagradzają w ten sposób umiejętnie i efektownie zarządzane średnie przedsiębiorstwa. Zdobywcy nagród charakteryzują się profesjonalnym zarządzaniem, które łączy strategiczną wizję z innowacyjnymi rozwiązaniami i dobrym ładem korporacyjnym. Nagrodę dla Develey odebrał sam dyrektor generalny, Michael Durach, który podkreślił, że strategia firmy jest długofalowa i zrównoważona, a jednym z najważniejszych założeń jest wysyłanie pozytywnych sygnałów do pracowników, aby mieli oni świadomość, że kształtują firmę na co dzień i są odpowiedzialni za jej sukcesy.

W przedsiębiorstwach oceniane są osiągnięcia w ramach czterech kluczowych obszarów: strategii, kultury i zaangażowania, produktywności i innowacji oraz zarządzania i finansów. Jury wybierające z wyłonionych wcześniej finalistów tych najlepszych składa się z pięciu przedstawicieli przemysłu, nauki oraz mediów. Nagroda jest wręczana od 2007 roku.

Inicjatorzy chwalili w tym roku wyjątkową jakość szesnastu nagrodzonych firm podkreślając, że wszystkie one charakteryzują strategiczną wizją, która przekazywana jest na wszystkich poziomach w ramach organizacji, większość z nich stosuje jasne zarządzanie innowacjami wytrwale pracuje nad poprawą swojej kultury korporacyjnej uważając ją za kluczową dla sukcesu.

Nagroda jest niezwykle zaszczytnym wyróżnieniem, ponieważ wskazuje nasza firmę jako wzór do naśladowania dla innych oraz daje nam dodatkową motywację do wdrażania kolejnych, dobrych zmian.