Pomysłowe drugie śniadanie dla Twojego dziecka

Pomysłowe drugie śniadanie dla Twojego dziecka

Jak przygotować pomysłowe drugie śniadanie dla Twojego dziecka?
To pytanie zapewne zadaje sobie każdy rodzic, który pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Jednak jak wiadomo dzieci są dość wybredne, dlatego kolejnym wyzwaniem postawionym przed rodzicem jest przygotowanie nie tylko pożywnego, ale również pysznego posiłku.
Jak pogodzić te dwa istotne elementy, aby Twoje dziecko nie udało się do sklepiku po batonika i gazowany napój, tylko zjadło ze smakiem przygotowany przez Ciebie lunch?


- Daj wybór! Zapytaj się swojego dziecka, jakie 3 warzywa, bądź owoce lubi najbardziej, a następnie przygotuj sałatkę lub przytnij owoc lub warzywo foremką do ciastek. Tak przygotowana przekąska może być inspiracją dla Twojego dziecka oraz ciekawą zachętą do spróbowania.


- Urozmaicaj! Pieczywo nie musi być nudne, zamiast zwyczajnej kajzerki każdego dnia zaproponuj dziecku bajgla, bułeczkę z ziarnami, czy rogala, a po powrocie dziecka ze szkoły pobudź jego wyobraźnię i zapytaj co swoim kształtem przypominały zrobione przez Ciebie kanapki? Np. rogal – księżyc! Miłej zabawy.


- A na koniec? Wrzuć do torebki, bądź pudełeczka śniadaniowego coś od siebie np. karteczkę z napisem "Smacznego!". Wtedy z pewnością wywołasz uśmiech na twarzy swojego dziecka!
Powodzenia!