Proste triki, aby czuć się lekko po wakacyjnym grillowaniu.

Proste triki, aby czuć się lekko po wakacyjnym grillowaniu.

Sezon grillowy w pełni! Ale czy wiecie jak grillować, żeby zjeść nie tylko smacznie, ale i zdrowo!?
Aby uchronić naszą wątrobę przed ciężkostrawnymi potrawami z grilla, warto sięgnąć po smaczne i zdrowe produkty! Oto kilka prostych trików, które pozwolą nam czuć się lekko po wakacyjnym grillowaniu:
1. Samo grillowanie mięsa nie jest niezdrowe. Problem w tym, że robimy to nieumiejętnie. Zamień wielkie trio: żeberka, karkówkę i kiełbaski na mięso lepszej jakości, np. indyka, kurczaka lub rybę.

2. W szaszłykach postaw na warzywa! Tak skomponowany szaszłyk smakuje nie tylko wyśmienicie, ale jest również bombą witaminową.

3. Mięso przygotuj w marynacie. Odpowiednio zrobiona marynata nie tylko wydobędzie idealny smak mięsa, ale również może zmniejszyć ilość szkodliwych związków uwalnianych w trakcie grillowania. Odpowiednia marynata z dodatkiem sosu sojowego Kikkoman, oliwy z oliwek, octów winnych i sosów Develey doprawione ziołami potrafi o wiele więcej. Sprawdź!

4. Pamiętaj aby nie przetrzymywać mięsa na ruszcie. Im krótsze pieczenie, tym lepiej. Najlepiej też przygotowywać małe kawałki - idealne są szaszłyki, bo wymuszają dodanie warzyw.

5. Dokładnie wyszoruj ruszt na którym planujesz grillowanie.

6. Zwróć uwagę na prawidłowe rozpalenie grilla. Lepiej rozpalić węgle i czekać, niż korzystać z podpałki. Nie kładziemy nad podpałką jedzenia. Nie dokładamy też podpałki, gdy grill przygasa.

7. Wybierz raczej węgiel drzewny lub drewno z drzew liściastych, bo drzewa iglaste zawierają zbyt wiele żywic, które mogą uwalniać szkodliwe substancje podczas spalania. Nigdy nie palimy na grillu papierów, dykty, malowanego drewna.

8. Używaj aluminiowych tacek do grillowania, bo wytapiający się z potraw sok i tłuszcz, nie będą skapywały na grill, przez co znacznie zmniejszymy ilość toksycznych związków w daniach.

I na sam koniec - Serwuj z międzynarodową rodziną sosów Develey - zawsze bez substancji konserwujących i glutenu oraz bez wzmacniaczy smaku i bez sztucznych barwników:)